Roleta rzymska

Gdy na zewnątrz upał, zasłony w oknach przestają nam wystarczać. Przed słońcem lepiej chronią nowoczesne markizy i rolety. Zapewniają przyjemny chłód i wyglądają naprawdę stylowo.

> ROLETY Z PROWADNICAMI Możemy zamontować je zamiast zasłon w średnio nasłonecznionym pokoju. Mają wiele kolorów, więc łatwo dopasować je do swojego mieszkania.

> PLISOWANE Nie nawijają się na wałek, tylko składają jak harmonijka. Zwykle można je rozciągać od dołu ku górze, więc doskonale sprawdzają się na parterze, gdy chcemy być niewidoczni dla sąsiadów, a jednocześnie wpuścić do środka trochę światła.

> RZYMSKIE To dekoracyjne rolety, które zwija się warstwowo. Są świetne do salonu, bo nie tylko dają cień, ale też ozdabiają pokój.

> ROLETY ZEWNĘTRZNE Zaciemniają wnętrze i dają poczucie prywatności. Do tego tłumią hałas i sprawiają, że dom jest trudniejszym celem dla złodziei.

> MARKIZY ZEWNĘTRZNE Zabezpieczają dom przed nagrzaniem osiem razy lepiej niż rolety wewnętrzne, bo pochłaniają promienie przed szybą. Dzięki nim we wnętrzu panuje chłód, ale nie ciemność. Markizy są wykonane z materiału, który nie zasłania widoku na zewnątrz, pełnią też funkcję moskitiery. Warto zamontować je tam, gdzie oglądamy telewizję lub pracujemy, bo sprawiają, że rozkład światła w pomieszczeniu jest przyjazny dla oczu.

> MARKIZOLETY Mają podobne właściwości jak markizy, ale różnią się od nich budową. Dzięki ruchomej belce markizoletę można odchylić, tak by stworzyła daszek nad częścią okna. Wnętrze się nie nagrzewa, a dodatkowo wpada do niego więcej światła. Poza tym możemy bez przeszkód podlać przez okno kwiaty znajdujące się na parapecie zewnętrznym.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.