Jak pozbyć się myszy z domu

Gryzonie, takie jak szczury i myszy, to irytujące szkodniki, które można znaleźć w domu, mogą one rozprzestrzeniać choroby i przegryzać przewody elektryczne w domu. Jeśli uważasz, że Twój dom jest zaatakowany przez gryzonie, musisz się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe. Ale jak to zrobić i jaki jest najbardziej skuteczny sposób, aby upewnić się, że nie wrócą? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się myszy w domu.

Zwalczanie chwastów

Wyrastają nieproszone na rabatach, trawnikach i ścieżkach. Przez nie kwiaty marnieją, a ogród wygląda na zaniedbany. Czas się z nimi rozprawić.

robaczywienie owocow jak zwalczac Z larwami owadów żerującymi we wnętrzu dojrzewających malin, wiśni, czereśni, śliw, a także jabłek spotkał się zapewne każdy. W owocach maliny żerują larwy kistnika malinowca. Sam szkodnik to chrząszcz, pojawiający się w kwietniu i wygryzający w liściach podłużne otwory. Możemy go łapać, strząsając z krzewów na podstawioną tackę, lub zwalczać stosując np. Spruzit Decis, Fastac czy Trebon. Przy okazji zwalczymy innego groźnego szkodnika - kwieciaka malinowca.

Jak pozbyc się mchow glonow i watrobowcowKtóż z nas nie zna mchu, rozwijającego się często w poszyciu leśnym, ale także w działkowych uprawach lub na trawniku. Mech rozwija się nie tylko na powierzchni gleby, ale również po północnej stronie pni drzew, a także na dachach pokrytych słomą lub eternitem. Mchy pojawiają się stopniowo na niewielkiej powierzchni i szybko rozprzestrzeniają się. Gęsta masa ulistnionych łodyg może zarastać siewki i młode rośliny. Często prowadzi to nawet do zamierania roślin na skutek braku światła. 

zlotook pospolityJednym z najczęściej spotykanych mieszkańców każdej działki jest złotook pospolity, delikatny owad o seledynowych, gęsto użytkowanych skrzydłach i złociście połyskujących oczach. Prawdziwa piękność wśród tysięcy owadów. Lubimy złotooka nie tylko za jego piękny wygląd, ale przede wszystkim za... drapieżny tryb życia jego larw, które spożywają tysiące mszyc, jaj i małych gąsienic motyli.

mszyceNieraz zastanawiamy się po co tak naprawdę Natura stworzyła mszyce - setki gatunków drobnych pluskwiaków, z których każdy posiada niezwykłą płodność. Pojedyncza samica mszycy, w zależności od gatunku, rodzi od kilkudziesięciu do kilkuset larw, które dojrzewają po tygodniu czy dwóch osiągając w tym czasie zdolność do rozmnażania. I znowu cykl się powtarza - w sprzyjających warunkach - nawet kilkanaście razy w ciągu roku.

strakowiec na ziarnach fasoliStrąkowiec fasolowy - ciepłolubny gatunek, pochodzący z rejonów świata znacznie cieplejszych od naszego, nie jest w stanie przezimować w warunkach polowych. Zdał się więc na... człowieka, który pomaga mu w przetrwaniu. I nie jest to wcale takie trudne zadanie.

ochrona warzyw przed szkodnikamiKoniec września oraz październik to okres zbioru późnych odmian warzyw i owoców. Na korzeniach wykopywanej marchwi zauważyć możemy popielaty nalot, którego przyczyną jest rozwój kolonii mszycy topolowo-marchwianej. Jej obecność może spowodować utratę części plonu tylko przy bardzo licznym występowaniu szkodnika, a takie zdarza się bardzo rzadko. Nie ma więc powodu do obaw. Znacznie gorzej jeżeli na korzeniach marchwi pojawią się "brody" cienkich korzeni oraz niewielkie guzowate wyrosła, a także towarzyszące im skrócenie i palczaste rozwidlenia. Jest to znak, że w glebie doszło do nagromadzenia nicieni, toteż w następnym roku należy zaniechać na danym miejscu uprawy marchwi, wprowadzając np. warzywa kapustne.

Minowanie liści

Minowanie liści to jeden ze sposobów żerowania owadów. Samo słowo mina pochodzi prawdopodobnie z języka angielskiego w którym "mine" oznacza kopalnię, a "miner" to... górnik. Dlaczego niektóre owady wybrały taki właśnie sposób żerowania? Odpowiedź nie jest trudna.

mechMech można nazwać najbardziej uporczywym chwastem na trawnikach. Skuteczna walka z nim, przy pomocy metody bezpośredniej, czyli mechanicznej okazuje się w praktyce nierealna. Wydaje się nam, że poprzez intensywne grabienie i dokładne usuwanie tych roślin pozbyliśmy się ich na stałe, jednak po stosunkowo krótkim czasie już pojawiają się liczne kolonie tych małych, ekspansywnych roślin, które znów szybko opanowują trawnik.

Opiekując się roślinami uprawianymi na działkach nie powinniśmy zapominać, że podobnie jak zwierzęta oraz ludzie także rośliny chorują ulegając chorobom i szkodnikom. Umiejętność odróżnienia od siebie sprawców chorób jest bardzo istotna, ponieważ dobór kuracji zależy najczęściej od rodzaju sprawcy.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.