zalety okna PCV

Okna PCV zyskały stałą pozycję na rynku. Dlaczego tak jest i czym różnią się od drewnianych? Dowiesz się z tego w dalszej części artykułu.

Materiał PCV to tworzywo sztuczne, które otrzymuje się w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Okna PCV są względnie tanie, ponieważ to dość tanie tworzywo. Nie należy się obawiać – PCV jest trwałym i bezpiecznym materiałem. Jak we wszystkich kwestiach tak jest i w tym przypadku: okna PCV posiadają zarówno wady, jak i zalety. Choć tych drugich jest więcej, to jednak należy zwrócić uwagę na to, iż okna tego typu są wrażliwe na montaż. Być może należy więc czuwać nad pracą "fachowców", którzy montują nam okna. Dodatkowo okna PCV, które oryginalnie posiadają śnieżnobiałą barwę, mogą zżółkąć – to naturalny rezultat wpływów atmosferycznych – przede wszystkim słońca. Okna PCV nie mogą być również osadzone w ścianie zbyt sztywno, ponieważ prowadzi to do samoistnego pęknięcia szyb. Rama okna jest trwale połączona z szybami, dlatego wymiana w przypadku rozbicia stanowi problem.

Okna PCV są polecane, ponieważ sprawdzają się przez wiele lat. Ci, którym często nudzi się jednak jeden kolor, muszą wiedzieć, że okien PCV w przeciwieństwie do okien drewnianych nie można malować. To powoduje jednak, że okna te są trwałe i zostaną z nami długo w domu. Oczywiście ich największą zaletą jest szczelność, która jest nieporównywalnie lepsze od tej która posiadały okna starego typu. Dzięki tym właściwościom i przy dobrym montażu okna plastikow będą nam służyć przez wiele lat.

Okna PCV nie wymagają sezonowej konserwacji, dlatego są naprawdę wygodne w utrzymaniu. Podczas mycia nie trzeba bać się, że tworzywo wejdzie w reakcję z jakimś środkiem chemicznym. Czyści się je normalnie i szybko, a żadna farba nie ma prawa odejść (jak to się zdarzało w drewnianych oknach starej generacji).

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.