Jak odstraszyć mrówki w domu

Obecność mrówek w domu to bardzo poważny problem. W okresie czerwca i lipca można zaobserwować, że te owady chętniej opuszczają swoje mrowisko. Jest to związane z ich cyklem rozmnażania się. Przy tej okazji mrówki bardzo często wchodzą do mieszkania i zaczynają być niezwykle uciążliwe. W jaki sposób można więc je odstraszyć?

Najprostszą metodą na odstraszenie mrówek jest zakupienie w sklepie ogrodniczym odpowiedniego środka odstraszającego te owady. Jednak jego stosowanie jest dość ryzykowne w przypadku, gdy w lub mieszkaniu znajdują się dzieci lub zwierzęta. W takiej sytuacji lepiej jest użyć bardziej naturalnych i bezpiecznych metod na pozbycie się problemu.

By zastosować metody naturalne konieczne jest zaobserwowanie, którą drogą mrówki wchodzą do pomieszczeń. Jeśli jest to możliwe, najlepiej jest po prostu zastawić im drogę. Jeśli taka opcja nie wchodzi w grę, najlepiej jest posypać czymś ich ścieżki. Do tego celu zaleca się używać proszku do pieczenia lub cynamonu. Te substancje działają odstraszająco na mrówki, a dodatkowo nie stanowią zagrożenia dla dzieci i zwierząt domowych.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.