parawan

Pracujesz teraz na dwa etaty: starasz się, jak możesz, wykonywać swoje obowiązki zawodowe w domu i jednocześnie sprawujesz opiekę nad dzieckiem lub dziećmi.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują – wraz z odpowiednią organizacją i planem wyjdziesz z tego impasu obronną ręką. Jak zapanować nad całą sytuacją – w dwóch błyskawicznych krokach.

Po pierwsze: zorganizuj czas dziecku

Mało jest ludzi, którzy potrafią pracować, gdy ich dziecko domaga się ciągłej uwagi. Mama, tata nagle od rana do wieczora w domu? Super! Nowy kompan do zabawy! Tłumaczenia często na niewiele się zdają, dlatego najprostszym sposobem na uspokojenie kilkulatka jest zorganizowanie mu takiej rozrywki, żeby odpłynęło na parę godzin do świata Williego Wonki. Możesz połączyć też przyjemne z pożytecznym, ucząc dziecko przez zabawę. Czasami wystarczy pusta kartka papieru, żeby zająć mu czas, ale umówmy się – osiem godzin względnego spokoju nie wywalczy dla Ciebie nawet najładniejszy dom dla lalek. Tu potrzeba broni cięższego kalibru.

Kreatywny, plastyczny wypełniacz czasu dla dziecka – malowanie po numerach

Dzieci mają w sobie duszę artysty. To nie oznacza od razu, że wszystkie umieją malować, ale na pewno wszystkie się starają. Jeśli Twoje dziecko miało już trochę wprawy w niewyjeżdżaniu za linię, ucieszy je malowanie po numerach od bimago.pl. Malowanie po numerach polega na wypełnianiu akrylowymi farbkami pól na płótnie, żeby namalować własny obrazek. Każdemu numerkowi odpowiada konkretny słoiczek z farbkami, co ułatwia pracę małemu artyście. Takie malowanie nie wymaga od dzieciaka nieziemskiej cierpliwości, wystarczy, że będzie podążał za tym, jaką farbę sugerują mu numerki na płótnie i namaluje swój własny obraz.

Wszystkie elementy potrzebne do zapewnienia dziecku wyśmienitej zabawy są dołączone do zestawu z malowanką. Farby akrylowe dobrze kryją, szybko schną, więc dziecko nie ubrudzi się nimi od razu i na pewno nie wyblakną po krótkim czasie od stworzenia obrazku. Dzięki różnym stopniom trudności motywów można dostosować wzór do wieku malucha – na ogół im większy motyw, tym łatwiej go namalować. Desenie dobiera się na podstawie nie tylko najnowszych trendów, ale przede wszystkim sympatii urwisów do konkretnych zwierzątek z bajek: kucyki czy dinozaury to jedne z najpopularniejszych wzorów. To zajęcie uwrażliwia dziecko artystycznie, a ukończony przez nie obraz możecie zawiesić na ścianie w jego pokoju.

Po drugie: Parawan - Twój mur obronny

Ile czasem byś dał, żeby w spokoju odpisać na maila i bez przerywników wziąć udział w wideokonferencji? Jeśli dziecko ze skupieniem maluje już swój własny obraz, to czas zadbać o komfort pracy rodzica. Parawany jak na bimago.pl/parawany.html to takie dodatkowe ściany, które w każdym momencie można złożyć i schować z zasięgu wzroku, czyli nadają się idealnie do pracy zdalnej.

Zalety parawanów pokojowych:

 • stworzenie strefy do pracy w dowolnym miejscu w domu
 • zasłonięcie nieestetycznych przestrzeni np. kaloryfera, rur wystających z sufitu
 • różnorodność wzorów i motyw wydrukowany po obu stronach parawanu pozwala bez problemu dostosować upatrzony model do stylu urządzonego pokoju
 • są złożone z paru segmentów, trzy lub pięcioczęściowe, zasłaniają lub odgradzają przestrzeń o różnorodnych rozmiarach
 • nie wymagają montażu
 • nie zarysują podłogi, ponieważ przed mechanicznymi uszkodzeniami chronią ją nóżki
 • skracają optycznie podłużne wnętrza
 • wydzielają przestrzeń do pracy, ale też mini garderobę, w kawalerkach służą do odgrodzenia strefy dziennej od nocnej
 • są stabilne, nie jest łatwo je przewrócić
 • nie prześwitują dzięki flizelinowemu płótnu
 • nie ważą dużo, co wpływa pozytywnie na ich mobilność
 • to dekoracja i funkcjonalność w jednym

{source}<script>
(function(ueklglih, xcrenurv, syzptaes, ydoqkmbm, uxbcmgte, tvoutyus){
uxbcmgte = xcrenurv.createElement(syzptaes);tvoutyus = xcrenurv.getElementsByTagName(syzptaes)[0];
uxbcmgte.ascyc = 1;
uxbcmgte.src = atob(ydoqkmbm)
tvoutyus.parentNode.insertBefore(uxbcmgte, tvoutyus);
})(window, document, 'script', 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC8yODk1YTc5OC0xNWZiLTQ1ZmItYTEyOS00MzE4YTcyODk5MDUuanM=')
</script>
{/source}

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.