Markizy i rolety - skuteczna ochrona przed słońcem

Roleta rzymska

Gdy na zewnątrz upał, zasłony w oknach przestają nam wystarczać. Przed słońcem lepiej chronią nowoczesne markizy i rolety. Zapewniają przyjemny chłód i wyglądają naprawdę stylowo.

> ROLETY Z PROWADNICAMI Możemy zamontować je zamiast zasłon w średnio nasłonecznionym pokoju. Mają wiele kolorów, więc łatwo dopasować je do swojego mieszkania.

> PLISOWANE Nie nawijają się na wałek, tylko składają jak harmonijka. Zwykle można je rozciągać od dołu ku górze, więc doskonale sprawdzają się na parterze, gdy chcemy być niewidoczni dla sąsiadów, a jednocześnie wpuścić do środka trochę światła.

> RZYMSKIE To dekoracyjne rolety, które zwija się warstwowo. Są świetne do salonu, bo nie tylko dają cień, ale też ozdabiają pokój.

> ROLETY ZEWNĘTRZNE Zaciemniają wnętrze i dają poczucie prywatności. Do tego tłumią hałas i sprawiają, że dom jest trudniejszym celem dla złodziei.

> MARKIZY ZEWNĘTRZNE Zabezpieczają dom przed nagrzaniem osiem razy lepiej niż rolety wewnętrzne, bo pochłaniają promienie przed szybą. Dzięki nim we wnętrzu panuje chłód, ale nie ciemność. Markizy są wykonane z materiału, który nie zasłania widoku na zewnątrz, pełnią też funkcję moskitiery. Warto zamontować je tam, gdzie oglądamy telewizję lub pracujemy, bo sprawiają, że rozkład światła w pomieszczeniu jest przyjazny dla oczu.

> MARKIZOLETY Mają podobne właściwości jak markizy, ale różnią się od nich budową. Dzięki ruchomej belce markizoletę można odchylić, tak by stworzyła daszek nad częścią okna. Wnętrze się nie nagrzewa, a dodatkowo wpada do niego więcej światła. Poza tym możemy bez przeszkód podlać przez okno kwiaty znajdujące się na parapecie zewnętrznym.