images/blog/krzesla-zewnetrzne-metal-czy-drewno.jpg
Krzesła zewnętrzne - z drewna czy metalu

Krzesła zewnętrzne są narażone na czynniki pogodowe: deszcz, wiatr i działanie promieni słonecznych. Z tego powodu ważny jest materiał z którego zostały wykonane.

Dalej chętnie korzystamy z krzeseł drewnianych. Do najtrwalszych należą meble wykonane z drewna egzotycznego, które jest mało wymagające w utrzymaniu - impregnuje się go olejem dopiero wtedy, gdy zaczyna robić się szare. Bardzo dobrze spiszą się też siedziska z akacji i dębu natomiast te wykonane z sosny, świerku czy olchy już mniej, gdyż trzeba je częściej impregnować.

Coraz większą popularność zdobywa technorattan. To wysokiej jakości tworzywo sztuczne, które ma imitować naturalną plecionkę. Jest trwały, praktyczny i bardzo podobny do rattanu. Meble wykonane z niego wyglądają lekko, nowocześnie i mogą służyć latami. Nie potrzebują impregnacji ani innych zabiegów pielęgnacyjnych. Dobrze znoszą działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, zachowują naturalny kolor i nie odkształcają się.

Można oczywiście zdecydować się na lekkie fotele wykonane z naturalnego rattanu oraz wikliny. Rattan jest materiałem trwalszym od wikliny - cechuje się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie wody i wilgoci. Należy go jednak chronić przed niskimi temperaturami i długotrwałą ekspozycją na promienie słoneczne.

Najtrwalsze ale i najcięższe są meble wykonane z metalu, które producenci przeważnie dodatkowo zabezpieczają środkami antykorozyjnymi. Mają elegancji wygląd i są bardzo solidne. W sprzedaży znajdziemy zarówno dekoracyjne fotele i ławy z kutego metalu, jak i meble o prostej formie. Metal można pomalować na różne kolory, przetrwa deszcze, mrozy, upały i porywisty wiatry. Co jakiś czas poleca się ponownie zabezpieczyć go przed korozją, a jeśli pojawi się już na nim rdza, zlikwidować ją odpowiednimi preparatami.

Meble wykonane z aluminium są równie wytrzymałe i odporne na uszkodzenia jak te zrobione z innych metali. Ich zaletą jest też niewielka waga, dlatego mogą więc być łatwo przenoszone. Aluminium nie koroduje, więc nie trzeba go niczym zabezpieczać.

Natomiast do ogrodów warto zaopatrzyć się w krzesła plastikowe. Będą przydatne zwłaszcza, kiedy odwiedzą nas goście. Takie krzesła są tanie, bardzo lekkie i jeśli wybierzemy tworzywo o dobrej jakości - będą również potrafiły wiele przetrwać.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.