Jak pozbyć się myszy z domu

Gryzonie, takie jak szczury i myszy, to irytujące szkodniki, które można znaleźć w domu, mogą one rozprzestrzeniać choroby i przegryzać przewody elektryczne w domu. Jeśli uważasz, że Twój dom jest zaatakowany przez gryzonie, musisz się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe. Ale jak to zrobić i jaki jest najbardziej skuteczny sposób, aby upewnić się, że nie wrócą? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się myszy w domu.

Zabezpiecz dom

Aby zapobiec inwazji myszy, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zabezpieczyć swój dom i zablokować wszystkie możliwe punkty wejścia. Myszy mogą wcisnąć się w maleńkie dziury i szczeliny w Twoim domu. Jeśli możesz wsadzić ołówek przez pęknięcie lub dziurę, to są szanse, że myszy też mogą się przez nie przedostać. 

Uszczelnij wszelkie pęknięcia i dziury, czy to w fundamentach domu, czy w ścianach. Wybierz uszczelniacz, którego myszy nie są w stanie przegryźć, taki jak wełna stalowa. Nie używaj materiałów takich jak drewno, guma lub plastik, ponieważ myszy mogą je przegryźć.

Podobny artykuł: Jak odstraszyć mrówki przy pomocy naturalnych sposobów?

Rozstaw pułapki na myszy

Kup i ustaw pułapki na myszy w swoim domu. Zwróć uwagę na wskazówki, gdzie myszy były, na przykład odchody i ustaw pułapki w tych obszarach.

Dostępnych jest wiele rodzajó pułapek, ale najlepszym sposobem na złapanie myszy jest użycie kilku pułapek. Użyj klasycznych drewnianych pułapek zatrzaskowych w połączeniu z pułapkami z przynętą, pułapkami klejowymi i żywymi pułapkami wielokrotnego chwytania. Pamiętaj, że im więcej pułapek ustawisz wokół domu, tym większa szansa na złapanie wszystkich myszy.

Stosuj przynętę, którą lubią myszy

Myszy to ciekawskie stworzenia, są bardziej skłonne zbliżyć się do pułapki, jeśli znajduje się w niej jedzenie, na które mają ochotę. Użyj jedzenia, o którym wiesz, że myszy jadły w Twoim domu. Możesz też zdecydować się na ulubione produkty myszy, takie jak ser, masło orzechowe, płatki owsiane, suszone owoce, czekolada lub bekon.

Spróbuj przywiązać przynętę do pułapki za pomocą nici dentystycznej lub przykleić ją do pułapki. Wymieniaj jedzenie co dwa dni, aby upewnić się, że myszy są przyciągane do pułapki. Jeśli Twój plan pozbycia się myszy nie działa, możesz spróbować użyć materiału do budowy gniazda jako przynęty, np. piór lub waty.

Starannie rozmieść swoje pułapki

Umieszczenie pułapek jest tak samo ważne jak przynęta i typ pułapek, które używasz. Umieść pułapki prostopadle do ścian z wyzwalaczem skierowanym w stronę listwy przypodłogowej. Zwiększy to szanse na złapanie myszy, ponieważ będą one wpadać w pułapkę, gdy będą biegać wzdłuż ściany.

Myszy nie zapuszczają się zbyt daleko od swoich gniazd w poszukiwaniu pożywienia. Zazwyczaj oddalaja się na odległość około 5-6 metrów od swojego gniazda, aby znaleźć jedzenie, więc upewnij się, że umieściłeś pułapki w pobliżu ich gniazd. Jak wcześniej wspomniano, aby dowiedzieć się, gdzie są ich gniazda, należy szukać mysich odchodów.  Aby jeszcze bardziej zwiększyć prawdopodobieństwo złapania myszy, zmieniaj lokalizację pułapek co dwa dni.

Zapobiegaj poprzez czyszczenie

Myszy mogą przetrwać jedząc bardzo niewiele. Czyszcząc regulernie dom niekoniecznie sie ich pozbędziesz, ale sprawiesz, że nie będzie to dla nich przyjazne miejsce. Usuń okruchy odkurzając i przecierając blaty. Powinieneś również upewnić się, że cała żywność jest przechowywana w pojemnikach, do których myszy nie mogą się dostać. Na przykład, przechowuj makaron i mąkę w szklanych lub hermetycznych pojemnikach.

Nie zapomnij o swoich śmieciach, myszy mogą w nich grzebać, jeśli są po prostu pozostawione na zewnątrz. Upewnij się, że śmieci są przechowywane w metalowym pojemniku, którego nie mogą przegryźć.

Uzyskaj pomoc od swoich zwierząt

Koty są świetne do pomocy w walce z myszami, uwielbiają na nie polowac. Psy mogą również być pomocnbe w tej walce więc jeśli masz zwierzęta, możesz skorzystać z ich pomocy.

Jeśli nie masz kota lub psa, możesz zapytać przyjaciół lub sąsiadów, czy możesz od nich pożyczyć zwierzaka, aby pomógł Ci uporać się z plagą myszy. 

Ostatecznie, jeśli żaden z powyższych sposobów nie działa, a Twój dom jest nadal opanowany przez myszy, nadszedł czas, aby wezwać ekspertów, którzy uporają si z tym problemem.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.