Jak pozbyć się myszy z domu

Jak pozbyć się myszy z domu

Gryzonie, takie jak szczury i myszy, to irytujące szkodniki, które można znaleźć w domu, mogą one rozprzestrzeniać choroby i przegryzać przewody elektryczne w domu. Jeśli uważasz, że Twój dom jest zaatakowany przez gryzonie, musisz się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe. Ale jak to zrobić i jaki jest najbardziej skuteczny sposób, aby upewnić się, że nie wrócą? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się myszy w domu.

Czytaj dalej

Robaczywienie owoców

robaczywienie owocow jak zwalczac Z larwami owadów żerującymi we wnętrzu dojrzewających malin, wiśni, czereśni, śliw, a także jabłek spotkał się zapewne każdy. W owocach maliny żerują larwy kistnika malinowca. Sam szkodnik to chrząszcz, pojawiający się w kwietniu i wygryzający w liściach podłużne otwory. Możemy go łapać, strząsając z krzewów na podstawioną tackę, lub zwalczać stosując np. Spruzit Decis, Fastac czy Trebon. Przy okazji zwalczymy innego groźnego szkodnika - kwieciaka malinowca.

Czytaj dalej

Złotook pospolity

zlotook pospolityJednym z najczęściej spotykanych mieszkańców każdej działki jest złotook pospolity, delikatny owad o seledynowych, gęsto użytkowanych skrzydłach i złociście połyskujących oczach. Prawdziwa piękność wśród tysięcy owadów. Lubimy złotooka nie tylko za jego piękny wygląd, ale przede wszystkim za... drapieżny tryb życia jego larw, które spożywają tysiące mszyc, jaj i małych gąsienic motyli.

Czytaj dalej

Strąkowiec fasolowy

strakowiec na ziarnach fasoliStrąkowiec fasolowy - ciepłolubny gatunek, pochodzący z rejonów świata znacznie cieplejszych od naszego, nie jest w stanie przezimować w warunkach polowych. Zdał się więc na... człowieka, który pomaga mu w przetrwaniu. I nie jest to wcale takie trudne zadanie.

Czytaj dalej

Ogród bez chwastów

Zwalczanie chwastów

Wyrastają nieproszone na rabatach, trawnikach i ścieżkach. Przez nie kwiaty marnieją, a ogród wygląda na zaniedbany. Czas się z nimi rozprawić.

Czytaj dalej

Jak pozbyć się mchów, glonów i wątrobowców?

Jak pozbyc się mchow glonow i watrobowcowKtóż z nas nie zna mchu, rozwijającego się często w poszyciu leśnym, ale także w działkowych uprawach lub na trawniku. Mech rozwija się nie tylko na powierzchni gleby, ale również po północnej stronie pni drzew, a także na dachach pokrytych słomą lub eternitem. Mchy pojawiają się stopniowo na niewielkiej powierzchni i szybko rozprzestrzeniają się. Gęsta masa ulistnionych łodyg może zarastać siewki i młode rośliny. Często prowadzi to nawet do zamierania roślin na skutek braku światła. 

Czytaj dalej

Mszyce - drapieżca i ofiara

mszyceNieraz zastanawiamy się po co tak naprawdę Natura stworzyła mszyce - setki gatunków drobnych pluskwiaków, z których każdy posiada niezwykłą płodność. Pojedyncza samica mszycy, w zależności od gatunku, rodzi od kilkudziesięciu do kilkuset larw, które dojrzewają po tygodniu czy dwóch osiągając w tym czasie zdolność do rozmnażania. I znowu cykl się powtarza - w sprzyjających warunkach - nawet kilkanaście razy w ciągu roku.

Czytaj dalej

Jesienna ochrona roślin przed szkodnikami

ochrona warzyw przed szkodnikamiKoniec września oraz październik to okres zbioru późnych odmian warzyw i owoców. Na korzeniach wykopywanej marchwi zauważyć możemy popielaty nalot, którego przyczyną jest rozwój kolonii mszycy topolowo-marchwianej. Jej obecność może spowodować utratę części plonu tylko przy bardzo licznym występowaniu szkodnika, a takie zdarza się bardzo rzadko. Nie ma więc powodu do obaw. Znacznie gorzej jeżeli na korzeniach marchwi pojawią się "brody" cienkich korzeni oraz niewielkie guzowate wyrosła, a także towarzyszące im skrócenie i palczaste rozwidlenia. Jest to znak, że w glebie doszło do nagromadzenia nicieni, toteż w następnym roku należy zaniechać na danym miejscu uprawy marchwi, wprowadzając np. warzywa kapustne.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2