JAK WYBRAĆ DRZWI PRZESUWNE?

Coraz więcej osób docenia zalety drzwi przesuwnych, które oszczędzają przestrzeń i mogą stanowić stylowy element wystroju. Dziś podpowiemy, krok po kroku, jak wybrać drzwi przesuwne do pokoju, kuchni i innych pomieszczeń w domu.

Rodzaje drzwi wewnętrznych przesuwnych

Ze względu na rozmiar, możemy wybrać drzwi przesuwne dwuskrzydłowe lub jednoskrzydłowe. Natomiast biorąc pod uwagę sposób prezentacji otwartych skrzydeł, drzwi przesuwne dzielimy na naścienne i chowane w ścianę.

Drzwi przesuwne naścienne

W wielu przypadkach jest to jedyne możliwe rozwiązanie do zastosowania i najbardziej ekonomiczne. Niektórzy uważają jednak, że drzwi w systemie naściennym są mniej efektowne. Na szczęście, producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób o najbardziej wyrafinowanych gustach. Tworzą drzwi z prowadnicami i maskownicami niemal w każdym stylu - klasycznym, loftowym, retro czy rustykalnym. Dzięki temu nie tylko samo skrzydło, ale i cała jego obudowa stają się wyjątkową ozdobą domu.

Drzwi przesuwne chowane w ścianę

System drzwi przesuwnych, które wsuwają się w specjalną kasetę, umieszczoną w ścianie, to rewelacyjne rozwiązanie dla właścicieli małych mieszkań, dla których liczy się każdy centymetr przestrzeni. Montaż kasety do drzwi przesuwnych chowanych w ścianę wiąże się jednak z dobudową specjalnej ścianki.

Jak sprawdzić, czy w naszym domu możliwe jest zamontowanie systemu przesuwnego chowanego w ścianę i ile to będzie kosztować? Oczywiście najlepiej poprosić o pomoc fachowca, który dokona szczegółowych pomiarów i określi zakres koniecznych robót.

Z czego są zrobione drzwi przesuwne?

Jak każdy rodzaj drzwi, także i przesuwne mogą zostać wykonane z różnych materiałów. W zależności od naszych potrzeb i preferencji, możemy zdecydować się na drzwi drewniane, szklane lub z materiałów drewnopochodnych.

Drewniane drzwi przesuwne

Naturalność i niemal nieograniczone możliwości kształtowania wzorów to najważniejsze zalety drewna jako surowca do produkcji drzwi. Drzwi przesuwne z drewna są przede wszystkim wytrzymałe i piękne, dlatego mają swoją cenę.

Szklane drzwi przesuwne

Skrzydła ze szklaną taflą, lustrem lub polami szyb oddzielonymi szprosami to opcja do pokoi, które chcemy doświetlić światłem z drugiego pomieszczenia. Drzwi przesuwne pokryte w zdecydowanej większości szkłem znajdują zastosowanie we wnętrzach loftowych i industrialnych, ale też glamour czy minimalistycznym.

Drzwi przesuwne z MDF

Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie - drzwi przesuwne z materiałów drewnopochodnych lub drewna łączonego z płytami MDF i HDF. Takie drzwi mogą być gładkie lub mieć strukturę przypominającą prawdziwe drewno. Drzwi przesuwne z płyt drewnopochodnych stanowią najtańszy wariant, a jakością i wyglądem często nie ustępują drewnianym.

Producenci drzwi przesuwnych: który najlepszy?

W Polsce do wiodących producentów drzwi przesuwnych zaliczamy marki Porta, Barański, PolSkone, Erkado, DRE i Centurion. Szklane i drewniane drzwi przesuwne na wymiar wykonują przedsiębiorstwa produkcyjne i zakłady stolarskie na zamówienie klienta, według indywidualnych wzorów i wymiarów.

Jak znaleźć i wybrać najlepszą ofertę? Wystarczy skorzystać z pomocy firmy, która ma w ofercie produkty od wielu różnych producentów i poprosić o ofertę, uwzględniającą porównanie asortymentu poszczególnych marek. Taka forma umożliwia też dobranie produktu do preferencji klienta, który ma indywidualne czy nietypowe wymagania.

Tego typu usługi świadczy FHU Tokarczyk, której pracownicy przygotowują bezpłatne wyceny, doradzają w kwestii wyboru odpowiednich dla klienta drzwi, dokonują szczegółowych pomiarów oraz realizują usługi montażu i wymiany stolarki. Dzięki temu masz pewność swojego wyboru, popartą rzetelną analizą cen i propozycji renomowanych marek, a przede wszystkim oszczędzasz czas.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.